Wydawnictwo Podatkowe
niedziela, 11 kwietnia 2021 r.
Dla jednostek sektora finansów publicznych
Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 r., godz. 16:00 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 4.072 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Terminarz dla BUDŻETÓWKI
Terminarz
dla budżetówki
kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
13
1
2
3
4
14
5
6
7
8
9
10
11
15
12
13
14
15
16
17
18
16
19
20
21
22
23
24
25
17
26
27
28
29
30
Aktualności BUDŻETOWE
Materiały informacyjne w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz refundacji składek na ubezpieczenia społeczne
Redakcja Serwisu Budżetowego
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na stronie internetowej www.pfron.org.pl zamieścił komunikat, w którym przypomina, że na stronie funduszu udostępnione są broszury informacyjne oraz filmy instruktażowe (...)  »
Nabór na projekty własne wojewodów w ramach Programu "Niepodległa"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na stronie internetowej www.gov.pl/web/kulturaisport poinformowało, że do 5 maja 2021 r. wojewodowie mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów w (...)  »
Świadczenia chorobowe dla pracownika, który uległ wypadkowi przy wykonywaniu umowy zlecenia
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Zleceniobiorca będący w innej firmie pracownikiem zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy z umowy zlecenia nie podlega ubezpieczeniom społecznym, w tym wypadkowemu. Jeśli podczas wykonywania (...)  »
PFRON wesprze finansowo samorządy
Redakcja Serwisu Budżetowego
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na stronie internetowej www.pfron.org.pl wydał komunikat, w którym informuje o wznowieniu realizacji modułu IV programu "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym (...)  »
Realizację świadczenia "Dobry start" ma przejąć ZUS
Redakcja Serwisu Budżetowego
W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów znajduje się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu "Dobry start" (numer projektu (...)  »
Krajowy Plan Odbudowy
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej na stronie internetowej www.gov.pl/web/fundusze-regiony poinformowało, że odbyło się spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, którego tematem był Krajowy Plan (...)  »
Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia 2021 r.
Redakcja Gazety Podatkowej
Na stronie internetowej www.gov.pl/web/koronawirus poinformowano, że ze względu na małą rezerwę łóżek i respiratorów w szpitalach obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia 2021 r. (...)  »
Obliczenie stawki dziennej zasiłku chorobowego według stanowiska ZUS zajętego na pytanie naszego Wydawnictwa
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do (...)  »
Konferencja na temat społecznych zamówień publicznych
Redakcja Serwisu Budżetowego
Urząd Zamówień Publicznych na stronie internetowej www.uzp.gov.pl zaprasza na konferencję online „Społecznie odpowiedzialne zamówienia publiczne w obszarze organizacji wydarzeń oraz usług i dostaw związanych z (...)  »
Webinarium "Bezpieczeństwo cyfrowe dzieci i młodzieży a odpowiedzialność"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej Urzędu Ochrony Danych Osobowych https://.uodo.gov.pl czytamy, że wraz z Komendą Stołeczną Policji organizują wykład on-line, który ma przybliżyć zasady ochrony naszych danych (...)  »
Min. Fin. wyjaśnia, jak złożyć czynny żal w przypadku nieprzekazania sprawozdania finansowego w terminie Szefowi KAS
Redakcja Zeszytów Metodycznych Rachunkowości
Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl w zakładce e-Sprawozdania Finansowe/Pytania-i-odpowiedzi/Składanie i wysyłka zamieszczono odpowiedź na pytanie: "Jak złożyć »czynny żal« w razie niezłożenia sprawozdania w (...)  »
Powołanie Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ośrodek Rozwoju Edukacji na stronie internetowej www.ore.edu.pl informuje, że do 30 kwietnia 2021 r. trwa nabór wniosków do konkursu grantowego na powołanie Specjalistycznych Centrów Wspierających (...)  »
Rozwój sieci domów dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na stronie internetowej www.gov.pl/web/rodzina poinformowało, że w 2021 r. w ramach realizacji działania 1.4. Kompleksowego programu wsparcia dla rodzin "Za (...)  »
Społeczna odpowiedzialność w administracji publicznej
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Serwisie Służby Cywilnej na stronie internetowej www.gov.pl/web/sluzbacywilna zamieszono informację na temat poradnika dla administracji publicznej pt. "Zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność organizacji. Przewodnik dla (...)  »
Elektroniczne podpisywanie ofert
Redakcja Serwisu Budżetowego
Urząd Zamówień Publicznych na stronie www.uzp.gov.pl opublikował opinię dotyczącą elektronicznego podpisywania ofert. Kwestie związane z opatrywaniem ofert podpisem elektronicznym reguluje art. 63 ustawy z dnia (...)  »
1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Redakcja Serwisu Budżetowego
W związku z rozpoczęciem 1 kwietnia br. Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. na stronie internetowej https://spis.gov.pl (...)  »
Wsparcie finansowe dla domów pomocy społecznej
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na stronie internetowej www.gov.pl/web/rodzina poinformowało o przeznaczeniu kolejnych 50 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej w czasie pandemii. Resort (...)  »
Konkurs "Samorząd oddychający pełnymi płucami"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu, adresowanego do jednostek samorządu terytorialnego, pt. "Samorząd oddychający pełnymi płucami". W konkursie zostaną wyłonione i nagrodzone te jednostki samorządów terytorialnych, (...)  »
Monitoring karier absolwentów
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z 2 kwietnia 2021 r. pod poz. 619 opublikowano ustawę z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe (...)  »
Uzupełnienie wynagrodzenia za miesiąc, w którym wystąpił urlop, choroba i praca w nadgodzinach
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Do podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego przyjmuje się przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone, co do zasady, za 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do (...)  »
Centralna Platforma Zarządzenia Miastem – konsultacje rynkowe
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej na stronie internetowej www.gov.pl/web/cyfryzacja zostały ogłoszone konsultacje rynkowe dotyczące projektu Centralna Platforma Zarządzania Miastem. Zostały one podzielone na dwie części: zebranie (...)  »
Zbliża się termin zakończenia rekrutacji do Programu Rozwoju Bibliotek - runda 4
Redakcja Serwisu Budżetowego
W serwisie www.biblioteki.org ogłoszona jest rekrutacja do Programu Rozwoju Bibliotek – runda 4. Do udziału w niej zostały zaproszone gminne biblioteki publiczne z miejscowości do (...)  »
Nowa wersja aplikacji mObywatel
Redakcja Gazety Podatkowej
Ministerstwo Cyfryzacji na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/cyfryzacja poinformowało, że jest już dostępna najnowsza wersja aplikacji mObywatel. Jest ona bezpłatna, dobrowolna i bezpieczna. Aplikacja mObywatel jest (...)  »
Rozliczanie faktur korygujących w 2021 r.
Redakcja Gazety Podatkowej
Od 1 stycznia 2021 r. zmianie uległy zasady rozliczania faktur korygujących "in minus" zarówno przez sprzedawców, jak i przez nabywców. Trudności w tym zakresie dostrzegł (...)  »
Zasiłek opiekuńczy z tytułu sprawowania osobistej opieki nad chorym wnukiem
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Generalnie w razie konieczności sprawowania osobistej opieki nad chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat uprawnionymi do zasiłku opiekuńczego są ubezpieczeni rodzice dziecka. Czy (...)  »
Rusza rehabilitacja pocovidowa
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Zdrowia na stronie internetowej www.gov.pl/web/zdrowie zamieściło informację na temat uruchomienia programu rehabilitacji osób, które przechorowały COVID-19. Rehabilitacja ta, w zależności od stanu pacjenta, będzie (...)  »
JPK_VAT z deklaracją a czynny żal
Redakcja Gazety Podatkowej
Ministerstwo Finansów na stronie internetowej www.podatki.gov.pl przypomina, że: "W przypadku nieprzekazania w terminie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, do właściwego urzędu skarbowego JPK_VAT z deklaracją, (...)  »
Ferie świąteczne a prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego
Redakcja Gazety Podatkowej
W czasie, na jaki ostatnio został przedłużony okres, w którym m.in. ubezpieczeni rodzice i opiekunowie dzieci w wieku do lat 8 mogą skorzystać z dodatkowego (...)  »
Baseny, siłownie, kluby i centra fitness tylko dla członków kadr narodowych w sportach olimpijskich
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na stronie internetowej www.gov.pl/web/kulturaisport poinformowało, że 2 kwietnia br. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie z 19 (...)  »
Pracownicy podlegający zapisowi do PPK - wyjaśnienie PFR
Redakcja Gazety Podatkowej
W dniu 10 kwietnia br. mija termin na zawarcie umowy o prowadzenie PPK przez jednostki sektora finansów publicznych w rozumieniu art. 9 ustawy o finansach (...)  »
"Konkurs po nowemu" - konsultacje projektu Rekomendacji
Redakcja Serwisu Budżetowego
Urząd zamówień Publicznych na stronie internetowej www.uzp.gov.pl przekazał do konsultacji projekt Rekomendacji Prezesa UZP dotyczących konkursu w branży architektonicznej. Materiał koncentruje się na kwestii zagadnień (...)  »
Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Edukacji i Nauki na stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka zaprasza uczelnie, instytuty naukowe i badawcze do wzięcia udziału w programie "Społeczna Odpowiedzialność Nauki". Celem programu jest (...)  »
Przyjmowanie do podstawy wymiaru świadczeń chorobowych różnych składników wynagrodzenia
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
O przyjęciu danego składnika wynagrodzenia do podstawy wymiaru świadczenia chorobowego decyduje to czy podlega on oskładkowaniu oraz jakie są zasady jego wypłaty za okresy usprawiedliwionych (...)  »
"Doskonała Nauka" - trwa nabór wniosków
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Edukacji i Nauki na stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka zaprasza do wzięcia udziału w programie "Doskonała Nauka", który skierowany jest m.in. do uczelni, instytutów naukowych i (...)  »
Ruszył program "Grunt za mieszkanie"
Redakcja Gazety Podatkowej
Z dniem 1 kwietnia 2021 r. weszła w życie ustawa o rozliczaniu ceny lokali lub budynków w cenie nieruchomości zbywanych z gminnego zasobu nieruchomości (Dz. (...)  »
Weszła w życie zmiana ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z 1 kwietnia 2021 r. pod poz. 615 opublikowano ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie (...)  »
Skuteczna komunikacja podczas prowadzenia audytu wewnętrznego – webinarium
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Finansów na stronie internetowej www.gov.pl/web/finanse zaprasza audytorów wewnętrznych i usługodawców z jednostek sektora finansów publicznych na webinarium w ramach Progr@mu Wiedza i umiejętności = (...)  »
Dodatek za wykonywanie pracy w porze nocnej w kwietniu 2021 r.
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Za każdą godzinę pracy w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę (art. 1518 § (...)  »
Nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Infrastruktury na stronie internetowej www.gov.pl/web/infrastruktura zamieściło informację na temat rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2021 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie określania taryf, (...)  »
Rekompensata za pracę zdalną bez podatku
Redakcja Gazety Podatkowej
Zryczałtowane świadczenie pieniężne przyznane przez pracodawcę pracownikom wykonującym pracę zdalnie, mające zrekompensować im zwiększone wydatki z tytułu zużycia prądu i wody oraz koszty organizacyjne, tj. (...)  »
Ruszyła wypłata trzynastej emerytury
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na stronie internetowej www.gov.pl/web/rodzina poinformowało, że ruszyła wypłata trzynastej emerytury. Z przyjętego harmonogramu wypłat wynika, że pierwsze świadczenia trafią do (...)  »
Narodowy Program Szczepień - zmiany zasad w II kwartale 2021 r.
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Zdrowia na stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie przedstawiło zmiany zasad w II kwartale 2021 r., skutkujące przyspieszeniem Narodowego Programu Szczepień. Wprowadzono takie zmiany, jak większa liczba (...)  »
Dotacja na świadczenia dla studentów i doktorantów przyznana na 2021 r.
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka został zamieszczony komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 30 marca 2021 roku o wysokości dotacji ze środków finansowych na świadczenia (...)  »
Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2020 r.
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Monitorze Polskim z 30 marca 2021 r. pod poz. 314 opublikowano obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 29 marca 2021 r. w sprawie (...)  »
Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka został załączony komunikat Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 roku o ustanowieniu przedsięwzięcia "Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości". (...)  »
Narodowy Program Zdrowia na lata 2021-2025
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.gov.pl/web/premier zamieszczono informację, że Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, przedłożone przez (...)  »
Otwarty konkurs grantowy dotyczący wsparcia placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych - runda 20
Redakcja Serwisu Budżetowego
Zgodnie z harmonogramem naboru wniosków grantowych, zamieszczonym na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl/2021/03, można składać kolejne wnioski w ramach projektu grantowego "Wsparcie placówek doskonalenia (...)  »
Wymiar czasu pracy w kwietniu 2021 r.
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Wymiar czasu pracy w jednomiesięcznym okresie rozliczeniowym obejmującym kwiecień 2021 r. wynosi 168 godzin, zgodnie z wyliczeniem: 40 godz. × 4 tyg. + 8 godz. (...)  »
Do końca roku przedłużone działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na stronie internetowej www.gov.pl/web/rodzina poinformowało, że program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów został przedłużony co najmniej do końca 2021 r. Program (...)  »
Samorząd PRO FAMILIA 2021 - do 16 kwietnia br. trwa nabór zgłoszeń
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na stronie internetowej www.gov.pl/web/rodzina przypomina, że do 16 kwietnia 2021 r. samorządy mogą zgłaszać się do konkursu "Samorząd PRO FAMILIA (...)  »
W ostatnim dniu marca br. startuje druga odsłona programu „Stop Smog”
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Klimatu i Środowiska na stronie internetowej www.gov.pl/web/klimat poinformowało, że 31 marca br. startuje druga odsłona programu "Stop Smog", który dotyczy przedsięwzięć niskoemisyjnych, realizowanych przez (...)  »
Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Finansów na stronie internetowej www.gov.pl/web/finanse poinformowało, że wizyta w urzędzie skarbowym możliwa jest tylko po wcześniejszej rezerwacji, np. przez stronę podatki.gov.pl. Poleca tym samym (...)  »
Mediacja i inne sposoby polubownego rozwiązywania sporów w zamówieniach publicznych
Redakcja Serwisu Budżetowego
Urząd Zamówień Publicznych na stronie internetowej www.uzp.gov.pl opublikował materiał poświęcony mediacji i innym sposobom polubownego rozwiązywania sporów w zamówieniach publicznych. W załączonym dokumencie przedstawiony jest (...)  »
Przedłużenie terminu złożenia CIT
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z dnia 29 marca 2021 r. pod poz. 571 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 25 marca 2021 (...)  »
Ograniczenie funkcjonowania m.in. szkól i przedszkoli
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z dnia 26 marca 2021 r. pod poz. 561 opublikowano rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w (...)  »
Wsparcie edukacji i nauki w ramach Krajowego Planu Odbudowy
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Edukacji i Nauki na stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka poinformowało, że część środków z Krajowego Planu Odbudowy przeznaczonych będzie na wsparcie obszarów związanych z edukacją i (...)  »
Zbliża się ostateczny termin wypłaty "trzynastki"
Redakcja Serwisu Budżetowego
31 marca br. upływa ustawowy termin wypłaty wynagrodzenia rocznego, tzw. trzynastki dla pracowników samorządowych. Zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia (...)  »
Przedłużenie terminów dotyczących sprawozdań finansowych za 2020 r.
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z 29 marca 2021 r. pod poz. 572 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 26 marca 2021 r. (...)  »
Kierowanie lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne do walki z pandemią
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo zdrowia na stronie internetowej www.gov.pl/web/zdrowie wydało następujący komunikat: "Ustawą z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia (...)  »
Ograniczenie funkcjonowania żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z dnia 26 marca 2021 r. pod poz. 560 opublikowano rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2021 r. (...)  »
Przedłużenie wypłaty zasiłku opiekuńczego i dodatkowego zasiłku opiekuńczego
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z dnia 26 marca 2021 r. pod poz. 559 opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie określenia (...)  »
Planowane zmiany w JPK_VAT
Redakcja Biuletynu Informacyjnego dla Służb Ekonomiczno-Finansowych
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji (www.rcl.gov.pl) zamieszczono projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w (...)  »
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w kwestii ZUS
Redakcja Gazety Podatkowej
Zakład Ubezpieczeń Społecznych na stronie www.zus.pl zamieścił odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zgłaszania do ZUS od 1 stycznia 2021 r. umów o dzieło (stan (...)  »
Nowe tablice średniego dalszego trwania życia
Redakcja Gazety Podatkowej
Przy ustalaniu wysokości emerytury według nowych zasad oprócz wartości zwaloryzowanych składek emerytalnych dużą rolę odgrywa dana statystyczna określająca wartość trwania życia po skończeniu określonego wieku, (...)  »
Przypomnienie o konieczności złożenia wniosku o świadczenie 500+
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na stronie internetowej www.gov.pl/web/rodzina przypomina, że w tym roku konieczne jest złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina (...)  »
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

 • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

 • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

 • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

 • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

  Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

 • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

  Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

 • Dobrowolna zgoda

  Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.