Wydawnictwo Podatkowe
poniedziałek, 17 stycznia 2022 r.
Dla jednostek sektora finansów publicznych
Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 r., godz. 00:00 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 1.522 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Terminarz dla BUDŻETÓWKI
Terminarz
dla budżetówki
styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
52
1
2
01
3
4
5
6
7
8
9
02
10
11
12
13
14
15
16
03
17
18
19
20
21
22
23
04
24
25
26
27
28
29
30
05
31
Aktualności BUDŻETOWE
pokaż fragmenty artykułów
Zaniechania poboru podatku PIT od stypendiów z programu "Erasmus+" oraz wsparcia finansowego z programu "Europejski Korpus Solidarności"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/finanse informuje, że pracuje nad wydaniem rozporządzenia, dzięki któremu stypendyści programu "Erasmus+" oraz wolontariusze programu "Europejski Korpusu Solidarności" nie (...)  »
Niektórzy emeryci i renciści otrzymają zwrot nadpłaconego podatku - informacja ZUS
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
ZUS na stronie internetowej www.zus.pl w dniu 10 stycznia br. opublikował informację w sprawie zwrotu nadpłaconego podatku dochodowego. Jak w niej czytamy: "Emerytom i rencistom, (...)  »
Pracownicy gminy maja obowiązek pozyskać dane niezbędne do ustalenia dochodu do realizacji dodatku osłonowego
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Klimatu i Środowiska na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/klimat przypomina, że wszystkie dane niezbędne do ustalenia dochodu w rozumieniu art. 3 pkt 1 lit. a (...)  »
Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw
Redakcja Serwisu Budżetowego
13 stycznia 2022 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw. Na podstawie znowelizowanej ustawy, dyrektor szkoły lub placówki (...)  »
Odpowiedzi MF na pytania związane z reformą podatkową Polski Ład
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej wiecejwportfelach.gov.pl w dziale Q&A, Ministerstwo Finansów przygotowało odpowiedzi na pytania związane z reformą podatkową Polski Ład. Między innymi można znaleźć odpowiedzi na (...)  »
Prekonsultacje nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Redakcja Serwisu Budżetowego
Do 17 stycznia 2022 r. można składać opinie na temat przekazanego do prekonsultacji projektu zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw. (...)  »
Komunikat SODiR
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
PFRON na stronie internetowej www.pfron.org.pl opublikował komunikat, w którym czytamy, że: "(...) w związku ze zmianą terminu opłacania składek ZUS (Dz. U. z 2021, poz. (...)  »
Program „Opieka 75+” odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/rodzina udostępnia odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące programu "Opieka 75+". Co to jest Program "Opieka (...)  »
Osoby uprawnione do wcześniejszej emerytury z tytułu opieki nad dziećmi mogą wnioskować o świadczenie wyrównawcze
Redakcja Gazety Podatkowej
Z dniem 1 stycznia 2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 29 października 2021 r. o świadczeniu wyrównawczym dla osób uprawnionych do wcześniejszej emerytury (...)  »
Informacja Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotycząca działań związanych z wprowadzaniem egzaminu maturalnego w Formule 2023
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Edukacji i Nauki na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka informuje, że w związku z zakończeniem prekonsultacji propozycji wymagań egzaminacyjnych obowiązujących na egzaminie maturalnym w latach (...)  »
Ruszył III nabór wniosków w ramach programu Cyfrowa Gmina
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/cyfryzacja czytamy, że rozpoczął się III nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Cyfrowa Gmina". Łącznie w tym etapie uprawnionych do ubiegania (...)  »
Zmiana prawa zamówień publicznych
Redakcja Serwisu Budżetowego
Urząd Zamówień Publicznych (UZP) na swojej stronie internetowej www.uzp.gov.pl poinformował, że 1 stycznia 2022 r. wszedł w życie art. 10 ustawy z dnia 14 października (...)  »
Bon turystyczny ważny do 30 września 2022 r.
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Do 30 września 2022 r. (o 6 miesięcy) przedłużono termin płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Aby skorzystać z bonu (...)  »
Samorządy nie mogą finansować inwestycji jednocześnie ze środków rezerwy subwencji ogólnej i Rządowego Funduszu Polski Ład
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej Serwisu Samorządowego PAP https://samorzad.pap.pl/ czytamy, że samorządy nie mogą finansować inwestycji jednocześnie ze środków rezerwy subwencji ogólnej i Rządowego Funduszu Polski Ład. (...)  »
Rodzinny kapitał opiekuńczy - skutki w PIT
Redakcja Przeglądu Podatku Dochodowego
W Dz. U. z 2021 r. pod poz. 2270 opublikowano ustawę z dnia 17 listopada 2021 r. o rodzinnym kapitale opiekuńczym. Ustawa określa m.in. warunki (...)  »
Wyższe dofinansowanie dla warsztatów terapii zajęciowej i zakładów aktywności zawodowej
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na stronie internetowej www.gov.pl/web/rodzina informuje, że wzrosło wsparcie finansowe dla warsztatów terapii zajęciowej (WTZ) i zakładów aktywności zawodowej (ZAZ). Warsztaty (...)  »
"Ulga gazowa" m.in dla szpitali, szkół, żłobków, przedszkoli czy domów dziecka
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.gov.pl/web/premier czytamy, że Rada Ministrów 11 stycznia 2022 r. przyjęła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw (...)  »
Obowiązek przekazania przez rodziców do 14 stycznia 2022 r. dodatkowych danych dla podmiotów prowadzących instytucje opieki
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ustawa z dnia 17 listopada 2021 r. o rodzinnym kapitale opiekuńczym (Dz. U poz. 2270) wprowadza dofinansowanie do pobytu dziecka w instytucji opieki dla dzieci (...)  »
Nowa wersja systemu BeSTi@
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej https://budzetjst.pl/ czytamy, że dostępna jest nowa wersja systemu SJO BeSTi@ oznaczona numerem 7.023.04.07. Powyższy system można zaktualizować za pomocą linku, który znajduje (...)  »
Zmiany w zakresie korzystania z zasiłku chorobowego po ustaniu ubezpieczenia
Redakcja Gazety Podatkowej
Od 1 stycznia 2022 r. z zasiłku chorobowego za okres przypadający po ustaniu tytułu ubezpieczenia można korzystać z założenia jedynie przez 91 dni, nawet, jeśli (...)  »
Projekt zmiany rozporządzenia w sprawie przenoszenia do służby w Policji
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji https://legislacja.gov.pl zamieszczony został projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie przenoszenia do służby w Policji (...)  »
Konkurs "uDOSTĘPniacze 2.0"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/fundusze-regiony informuje o startującej 10 stycznia 2022 r. akcji edukacyjnej wraz z konkursem "uDOSTĘPniacze 2.0". Realizatorem (...)  »
Dyżury w Urzędach Skarbowych w zakresie Polskiego Ładu
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie Ministerstwa Finansów www.gov.pl/web/finanse czytamy, że od 11 stycznia 2022 r. w urzędach skarbowych uruchomione zostały dyżury podatkowe o Polskim Ładzie. Pracownicy urzędów skarbowych (...)  »
Wysokość odpisów na ZFŚS w 2022 r.
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
W Dzienniku Ustaw z dnia 28 grudnia 2021 r. pod poz. 2445 została opublikowana ustawa z dnia 17 grudnia 2021 r. o szczególnych rozwiązaniach służących (...)  »
Powstanie zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości
Redakcja Gazety Podatkowej
Od dnia 1 stycznia 2022 r. podatek od nieruchomości trzeba opłacać w odniesieniu do budynków i budowli, których budowa została zakończona w 2021 r. bądź (...)  »
Zmiana przepisów w związku z przedłużeniem realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Redakcja Serwisu Budżetowego
Prezydent RP 4 stycznia 2022 r. podpisał ustawę z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przedłużeniem realizacji Programu Rozwoju (...)  »
Zerowy PIT dla osób pracujących po osiągnięciu wieku emerytalnego - informacja ZUS
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
W dniu 3 stycznia 2022 r. ZUS na stronie internetowej www.zus.pl zamieścił informację w sprawie stosowania zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. (...)  »
Program "Od zależności ku samodzielności"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rodzina informuje, że rusza otwarty konkurs ofert na finansowe wsparcie realizacji projektów w ramach Programu "Od zależności (...)  »
Zmiana ustawy Prawo zamówień publicznych
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z dnia 5 stycznia 2022 r. pod poz. 25 opublikowano ustawę z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo (...)  »
Zmiany w JPK_VAT od 2022 r.
Redakcja Biuletynu Informacyjnego dla Służb Ekonomiczno-Finansowych
Zmiany w zakresie szczegółowych danych zawartych w ewidencji i deklaracji VAT W Dzienniku Ustaw z 22 grudnia 2021 r., pod poz. 2382, opublikowano rozporządzenie Ministra (...)  »
Zmiana ustawy o scalaniu i wymianie gruntów, ustawy o utracie mocy prawnej niektórych ksiąg wieczystych oraz ustawy o drogach publicznych
Redakcja Serwisu Budżetowego
4 stycznia 2022 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o scalaniu i wymianie gruntów, ustawy o utracie (...)  »
Można już złożyć wniosek do ZUS o rodzinny kapitał opiekuńczy i świadczenie wychowawcze - informacja ZUS
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Od 1 stycznia 2022 r. ZUS przyznaje rodzinny kapitał opiekuńczy. Przejął również obsługę wniosków o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus. ZUS w informacji (...)  »
Ferie zimowe w roku szkolnym 2021/2022
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka czytamy, że bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. (...)  »
Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie emerytur mundurowych
Redakcja Gazety Podatkowej
Zdarza się (i to nie rzadko), że po nabyciu prawa do emerytury z zaopatrzenia emerytalnego przewidzianego dla służb mundurowych emeryt podejmuje pracę, podlegając z tego (...)  »
Klasyfikacja środków na realizację zadań w ramach programu "Laboratoria przyszłości" – stanowisko MF
Redakcja Serwisu Budżetowego
Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych (KRRIO) na swojej stronie internetowej https://rio.gov.pl/10/strona-glowna.html informuje, że w związku z licznymi pytaniami jednostek samorządu terytorialnego kierowanymi do Regionalnych Izb (...)  »
Dłuższy termin dla płatników zasiłków na wypłatę świadczeń chorobowych
Redakcja Gazety Podatkowej
Świadczenia chorobowe, do których zaliczają się m.in.: zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne, zasiłek opiekuńczy i macierzyński, wypłaca płatnik składek posiadający uprawnienia płatnika zasiłku albo ZUS. Określając (...)  »
Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny "Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia naszym Patronem”
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji https://www.ore.edu.pl/ czytamy, że Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Lublinie po raz 22 (...)  »
Wyższe stopy procentowe NBP
Redakcja Gazety Podatkowej
W dniu 4 stycznia 2022 r. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, która postanowiła podwyższyć stopy procentowe NBP o 0,50 pkt. proc do poziomu: stopa (...)  »
III edycja projektu Synergia
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej Serwisu Służby Cywilnej www.gov.pl/web/sluzbacywilna czytamy, że Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP) zaprasza instytucje administracji publicznej do (...)  »
Na 2022 r. nowy limit zasiłku opiekuńczego
Redakcja Gazety Podatkowej
Ubezpieczony, który nie może świadczyć pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad: zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8 lub dzieckiem niepełnosprawnym w wieku (...)  »
Prezydent RP podpisał ustawę o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw
Redakcja Serwisu Budżetowego
4 stycznia 2022 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw. Zasadniczym celem (...)  »
Kwota umożliwiająca obniżenie wpłaty podstawowej do PPK w 2022 r.
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Uczestnik PPK, który uzyskuje - łącznie ze wszystkich źródeł – miesięcznie wynagrodzenie nieprzekraczające kwoty 120% minimalnego wynagrodzenia, może obniżyć wpłatę podstawową do PPK finansowaną z (...)  »
UZP: Udostępnienie sprawozdań rocznych na Platformie e-Zamówienia
Redakcja Serwisu Budżetowego
Urząd Zamówień Publicznych (UZP) na swojej stronie internetowej www.uzp.gov.pl poinformował o kolejnym wdrożeniu istotnej części Platformy e-Zamówienia. Udostępniony zostanie komponent sprawozdań rocznych w ramach modułu (...)  »
Program "Za życiem" przyjęty przez Radę Ministrów
Redakcja Serwisu Budżetowego
27 grudnia 2021 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem" (nr z wykazu prac legislacyjnych i (...)  »
Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Edukacji i Nauki na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka informuje, że 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w (...)  »
Prezydent RP podpisał ustawę o rekompensacie dochodów utraconych w związku ze zmianą zakresu opodatkowania elektrowni wiatrowych
Redakcja Serwisu Budżetowego
Prezydent RP 4 stycznia 2022 r. podpisał ustawę z dnia 17 listopada 2021 r. o rekompensacie dochodów utraconych przez gminy w 2018 r. w związku (...)  »
Nowy wzór karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Edukacji i Nauki na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka przypomina o wprowadzeniu nowego wzoru karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. Zmiana dokumentu nastąpiła w związku rozporządzeniem Ministra (...)  »
Polski Ład - Ważne terminy dla ubiegających się o rodzinny kapitał opiekuńczy
Redakcja Gazety Podatkowej
Od 1 stycznia 2022 r. rodzice i opiekunowie co najmniej dwójki dzieci, z których młodsze nie ukończyło jeszcze 36. miesiąca życia, mogą ubiegać się o (...)  »
ZUS IWA za 2021 r. trzeba przekazać do 31 stycznia br.
Redakcja Gazety Podatkowej
Jeśli w każdym miesiącu poprzedniego roku płatnik zgłaszał do ubezpieczenia wypadkowego określoną liczbę osób, ma obowiązek sporządzenia i przekazania do ZUS informacji o danych do (...)  »
Nowy program Ministra Edukacji i Nauki "Perły nauki"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Edukacji i Nauki na swojej stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka informuje o ustanowieniu nowego programu "Perły nauki". Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i (...)  »
Polski Ład - Wyższa kwota zmniejszająca podatek i PIT-2
Redakcja Gazety Podatkowej
Z dniem 1 stycznia 2022 r. dotychczasowa wysokość 1/12 kwoty zmniejszającej podatek, stosowanej przez zakłady pracy przy obliczaniu miesięcznych zaliczek na pdof od pracowniczych należności, (...)  »
Program Szkolny Klub Sportowy - trwa nabór wniosków
Redakcja Serwisu Budżetowego
Minister Sportu i Turystyki na stronie internetowej www.gov.pl/web/sport informuje o naborze wniosków na realizację programu Szkolny Klub Sportowy (SKS) w 2022 r. Program to opracowane (...)  »
Poradnik dla samorządów "Zintegrowane zarządzanie dziedzictwem kulturowym w rozwoju lokalnym"
Redakcja Serwisu Budżetowego
Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) na stronie internetowej https://nid.pl/ przedstawił publikację dla samorządów "Zintegrowane zarządzanie dziedzictwem kulturowym w rozwoju lokalnym". Jak wskazuje NID, poradnik to narzędzie (...)  »
Dodatek za wykonywanie pracy w porze nocnej w styczniu 2022 r.
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Za każdą godzinę pracy w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę (art. 1518 § (...)  »
Zmiany zasad doręczeń
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Finansów na stronie internetowej www.gov.pl/web/finanse informuje o zmianie zasad wynikających z wprowadzonych uregulowań dotyczących doręczeń, które zawarte są w dziale IV, rozdziale 5, ustawy (...)  »
Kalkulator w ZUS dla celów ustalenia podstawy wymiaru składki zdrowotnej w 2022 r. - informacja ZUS
Redakcja Biuletynu Informacyjnego dla Służb Ekonomiczno-Finansowych
ZUS na swojej stronie internetowej (www.zus.pl) poinformował, że w drugiej połowie stycznia 2022 r. udostępni płatnikom składek specjalny kalkulator, który ułatwi im ustalenie podstawy wymiaru (...)  »
Ustawa o dodatku osłonowym
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z dnia 3 stycznia 2022 r. pod poz. 1 opublikowano ustawę z dnia 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym. Głównym celem (...)  »
Nowe rozporządzenia do ustawy – Prawo zamówień publicznych
Redakcja Serwisu Budżetowego
W Dzienniku Ustaw z dnia 29 grudnia 2021 r. pod poz. 2458 opublikowano rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w (...)  »
Drony dla Wojska Polskiego
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej www.gov.pl/web/obrona-narodowa czytamy, że 29 grudnia 2021 r. zatwierdzono umowę na dostawę bezzałogowych systemów powietrznych klasy mini pod kryptonimem WIZJER. Przewiduje (...)  »
Prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Edukacji i Nauki na stronie internetowej www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka poinformowało o rozpoczęciu prekonsultacji propozycji wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024. Prekonsultacje (...)  »
Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw
Redakcja Serwisu Budżetowego
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji https://legislacja.gov.pl zamieszczony został projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych (...)  »
MF: Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług przekształcenia z mocy prawa użytkowania wieczystego w prawo własności
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Finansów na stronie internetowej www.gov.pl/web/finanse informuje, że Minister Finansów wydał interpretację ogólną z dnia 22 grudnia 2021 r., nr PT1.8101.2.2021 w sprawie opodatkowania podatkiem (...)  »
Program działania PIP na 2022 r.
Redakcja Gazety Podatkowej
Prezes Państwowej Inspekcji Pracy przedstawiła plan kontroli inspekcji na przyszły rok. Zadaniami o kluczowym znaczeniu dla PIP na lata 2022–2024 będą kontrole, którymi objęte zostaną (...)  »
Wykonanie budżetu państwa w okresie styczeń - listopad 2021 r.
Redakcja Serwisu Budżetowego
Ministerstwo Finansów na stronie internetowej www.gov.pl/web/finanse informuje o wykonaniu budżetu państwa w okresie styczeń - listopad 2021 r. Wykonanie budżetu państwa w okresie styczeń – (...)  »
Wymiar czasu pracy w styczniu 2022 r.
Redakcja Ubezpieczeń i Prawa Pracy
Wymiar czasu pracy w jednomiesięcznym okresie rozliczeniowym obejmującym styczeń 2022 r. wynosi 152 godziny, zgodnie z wyliczeniem: 40 godz. x 4 tyg. + 8 godz. (...)  »
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

 • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
 • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
 • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
 • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

 • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

  Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

 • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

  Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

 • Dobrowolna zgoda.

  Aby móc realizować cele:
  - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
  - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.